Acer, çevre bilincine sahip yapısını ve kaynak kullanımını zorlayarak 2022’de Acer Aspire Vero’yu tanıttı. İlk nesil sağlam bir çabaydı ve görünüşü için benimle puan kazandı. Şimdi 2023’te Acer Aspire Vero 15 ile geri döndük ve eko-bilinçli yapısını yeni renk gruplarıyla bir kez daha sergiliyoruz. Acer Aspire Vero 15’i kardeşlerinden ayıran performans veya teknik özellikler açısından pek bir şey yok (bunların dışında mevcut en karşılaştırılabilir mevcut donanım bileşenleri).

Tahmini okuma süresi: 10 dakika

Vero’nun rakipleri arasındaki kritik fark, çok sayıda kullanıcının önemsediği çevre dostu yapısı ve tasarımıdır. Giden Acer Aspire Vero aynı zamanda çevre dostuydu ve birçok kullanıcı bu nedenle ona yöneldi. Çevreye duyarlı olmasanız bile bu dizüstü bilgisayar tasarımı havalı ve eğlenceli. 2023 Acer Aspire Vero 15’in tam incelemesine geçelim.

Hızlı Çekim

Günlük kullanımda iyi çalışan ve muhtemelen hafif ticari kullanım için mükemmel olan bir dizüstü bilgisayar arayan çevre dostu bir alıcı olduğunuzu varsayalım. O halde Acer Aspire Vero tam size göre. Diğer dizüstü bilgisayarlarda olmayan pek çok harika özellik ve iyi miktarda G/Ç vardır.

Fiyat noktası ulaşılabilir (önemli ölçüde 1000 $’ın altında) ve tasarım çekici. Hoparlörler ve yalnızca 300 nit parlaklık paneli, bu dizüstü bilgisayarla ilgili iki BÜYÜK tutuşum. Diğer küçük garip ve ilginç şeylerden hoşlanmadım, ancak bunların çoğu, sayısal tuş takımının istediğimden daha küçük olması ve merkez dışı izleme dörtgeni gibi küçük kişisel tercihler.

Günün sonunda. Acer Aspire Vero, çevre bilincine sahip alışveriş yapanları hedefliyor ve güç kablosundan kutuya kadar her şey bunu göz önünde bulunduruyor. Bu alıcılar için satın alınacak kişi bu olacak.

Özellikler

2023 Acer Aspire Vero 15 aşağıdaki özelliklere ve spesifikasyonlara sahiptir:

 • İşletim sistemi: Windows 11 Ana Sayfası
 • İşletim Sistemi Mimarisi: 64 bit
 • İşlemci: Intel® Core™ i7 i7-1355U 1,70 GHz Deca-core (10 Core™) 13. Nesil
 • Ekran ve Grafikler: Intel® Iris Xe Grafikleri
 • Grafik Belleği Erişilebilirliği: Paylaşılan
 • Ekran boyutu: 15,6″ LCD/LED 1920 × 1080 60 Hz
 • Hafıza: 16 GB LPDDR5
 • Depolamak: 512 GB SSD PCIe NVMe
 • Ağ ve İletişim: IEEE 802.11ax
 • Bluetooth 5.1 veya üzeri
 • Yerleşik Aygıtlar: Mikrofon, parmak izi Okuyucu
 • Arayüzler/Bağlantı Noktaları:
  • 1 HDMI
  • 2 USB 3.2 Gen 1 Type-A Bağlantı Noktası
  • 2 USB 3.2 Gen 2 Type-C Bağlantı Noktası
  • 4 USB Bağlantı Noktası
  • USB Type-C Bağlantı Noktası desteği: USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps’ye kadar), Thunderbolt 4, USB şarjı 5 V; 3 A, DC girişi bağlantı noktası 20 V; 65 W
 • Klavye Arka Işığı
 • Pil: Lityum-iyon (Li-İyon) | Maksimum Pil Çalışma Süresi 12,50 Saat, 56 Wh
 • Güç Kaynağı Wattı: 65 W
 • Kensington kilidi
 • Yükseklik: 0,70” (17,90 mm)
 • Genişlik: 14,16” (359,70 mm)
 • Derinlik: 9,33” (236,90 mm)
 • Ağırlık (Yaklaşık): 1,80 kilo
 • Ürün Rengi: selvi yeşili
 • Model numarası: AV15-53P-77V9

Kutuda ne var

 • 2023 Acer Aspire Vero 15 dizüstü bilgisayar
 • Güç kaynağı
 • Güç kablosu
 • Kılavuzlar ve Dokümantasyon

Tasarım

2023 Acer Aspire Vero 15

Geçen yılın modelinde olduğu gibi Acer Aspire Vero tasarımında en çok sevdiğim şey görünüşü. Acer’ın bu dizüstü bilgisayarla hedefi, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış, mümkün olduğunca çevre dostu olmaktır. Bu malzemenin çekici bir estetiği var ve Selvi Yeşili rengimiz harika görünüyor.

Alt lastik ayaklar, renk estetiğini güzel bir şekilde birbirine bağlayan pastel yeşil renktedir. Aynı yeşil kauçuk, dizüstü bilgisayarın sırtında yer alıyor ve tasarıma biraz zarafet katıyor. Geçen yılın modelinde olduğu gibi, geri dönüştürülmüş malzemenin tamamında benekler var ve bu da ona organik bir görünüm veriyor. Tüm görünüm muhtemelen bir zevk meselesi, ama yine de beğendim. Malzeme hafiftir, bu da bazı kullanıcılara ucuz izlenimi verebilir, ancak ucuz hissettirmez.

Acer Aspire Vero’nun alt kısmında oldukça büyük bir havalandırma ızgarası var ve hoparlörler de burada bulunuyor. Bazı Acer markaları ve geri dönüşüm markaları altta kabartılmıştır ve bu güzel görünür. Bunun dışında, seri ve model numaralarını gösteren bazı çıkartmalarla nispeten sade.

Vero’nun üst kısmı da temiz ve minimal, yalnızca üstte ve ortada kabartmalı bir Acer logosu bulunuyor. Vero’nun sağ tarafında LED göstergeler, kulaklık/mikrofon girişi, bir USB-A bağlantı noktası ve Kensington kilit yuvası bulunur.

Acer Aspire Vero’nun sol tarafında, iki adet USB-C/Thunderbolt bağlantı noktası, bir adet USB-A bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve bir güç bağlantı noktası dahil olmak üzere önemli sayıda bağlantı noktası bulunur. Acer, bazı kullanıcıların can sıkıcı bulabileceği ethernet bağlantı noktasını kaldırdı. Acer artık güç kablosu için bir USB-C/Thunderbolt konektörü kullandığından, namlulu güç bağlantı noktası bir nevi işe yaramaz.

2023 Acer Aspire Vero 15

Vero’nun kapağını açmak artık sadece bir parmağınızı alıyor. Geçen yılki modelin açılması iki elle yapıldı ve bu büyük bir kusurdu, bu yıl düzeltildiğini görmek güzel. Ekran sizi ilk karşılayan şey ve üst ve alt kısımdaki çerçeveler kalın ama geçen yılki modele göre daha ince görünüyor. Yan taraftaki çerçeveler hemen hemen aynı görünüyor.

Acer Aspire Vero güvertesi, önceki modelle aynı faydacı güzelliğe sahip. Sert ve temel görünüyor ama estetiğin geri kalanıyla birlikte akıyor. Klavye tuşları ortalama boyuttan daha küçük görünüyor, ancak birazcık. Sayısal tuş takımı tuşları, ortalama sayısal tuş takımı tuşlarından daha küçüktür. Yansıtılmış R & E tuşları büyüleyici bir tasarım öğesidir. Bu tuşlara yazmak iyidir; rahat ve kolay, ama kesinlikle benim favorim değil. Çoğu kişi bunu kabul edilebilir bulacaktır, ancak XPS veya MacBook Pro klavyesi gibi bir klavyeye alışkınsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Geçen yılın modelinde olduğu gibi, izleme dörtgeni, sayısal tuş takımı olan hemen hemen her dizüstü bilgisayarda olduğu gibi merkezden biraz uzakta. Merkez dışı izleme dörtgenlerinden pek hoşlanmam ama bu beni diğerleri kadar rahatsız etmedi. Parmak izi okuyucu, izleme dörtgeninin sol üst tarafındadır ve harika çalışıyor. Ara sıra yanlış okuma yaşadım ama aynı sensör ve konumlandırmaya sahip diğer markalara göre çok daha az. Parmak izi sensörünün sayısal tuş takımının altında sağa taşındığını görmek isterim. Bunun kullanımını kolaylaştıracağını düşünüyorum.

İzleme dörtgeni iyi çalışıyor ve hareketler pürüzsüz ve tıklama güzel. Yazmak da rahat, ancak daha önce de belirttiğim gibi, daha küçük tuşlar herkes için olmayabilir.

Genel olarak, fiyatına ve yapıldığı malzemeye göre bu, Acer’ın çok hoş görünümlü ve iyi düşünülmüş bir tasarımı. Şirket, önceki sürümdeki bazı sorunları ele aldı ve bu, geçen yıla göre genel bir gelişme.

Görüntülemek

2023 Acer Aspire Vero 15

Geçen seneki model ile bu seneki arasında ekran olarak çok büyük bir fark yok. Acer Aspire Vero, yaklaşık 300 nit parlaklığa sahip 1920 × 1080 15,6″ IPS LCD’ye sahiptir. Acer, bu ekranın cıva içermediğini söyleyerek çevreye duyarlı kullanıcılara hitap ediyor. Bu ekran da %100 sRGB renk hacmine sahip ve renk açısından hoş görünüyor.

Kontrast da iyi, mükemmel değil ama fiyat noktası ve ekran teknolojisi için uygun. Beyazlar temiz ve netti ve metin okunaklı ve netti.

Acer’ın 300 nit paneli, standart aydınlatmaya sahip ortalama bir odada son derece iyidir. Ancak daha parlak dış mekan koşullarında ekran zorlanıyor. Kullanılabilir, ancak aydınlık koşullarda rahat değildir. İyi tarafından bakarsak, bu, enerji tasarrufu sağlayan düşük güçlü bir ekrandır.

Genel olarak, Vero ekranı ortalama. Olağanüstü değil, ancak kullanılabilir ve çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olmalıdır. Dışarıda çok fazla iş yapıyorsanız, ekrandan memnun olmayabilirsiniz, ancak çoğunlukla içerideyseniz sorun olmaz.

Yazılım/Ekosistem

Windows 11 Home, Acer Aspire Vero’da standart olarak gelir. Windows hakkında söylenecek çok şey yok, iyi çalışıyor ve tasarımını seviyorum.

Çoğu Acer dizüstü bilgisayarda olduğu gibi, kaldırılabilecek bazı ek yazılımlar ve bağlantılı yazılımlar vardır. Bu, çoğu Windows dizüstü bilgisayarı için tipiktir. Sevmiyoruz ama var.

Verim

Acer Aspire Vero birimimiz, 16 GB DDR5 RAM ve 512 GB PCIe NVMe SSD ile eşleştirilmiş Intel Core i7 i7-1355U 1,70 GHz Deca-core (10 Core) 13. Nesil CPU ve Intel Iris Xe Graphics GPU ile birlikte geldi. Bunlar, ayağınıza kadar gelen çok büyük spesifikasyonlar değil, ancak ortalamadan daha iyi ve geçen yıla göre bir yükseltme. Kullanılabilir başka yapılandırmalar olup olmadığından emin değilim, ancak genellikle bilgisayarlar başka özelliklerle sipariş edilebilir.

Bu yapılandırma, günlük web taraması, e-posta, Microsoft Office uygulamaları, YouTube izleme, tarayıcı içi gündelik oyunlar ve video konferans için iyi sonuç verdi. Sistemin geciktiğini veya yavaşladığını hiç hissetmedim ve fanlar hiçbir şeyi soğutmak için asla dönmedi. Performans geçen yılki modelle aynı seviyede.

Bu dizüstü bilgisayarı diğerleri gibi zorlamadım. Yani video düzenleme yok, fotoğraf düzenleme yok, sistemi çok zorlayacak hiçbir şey yok. Son zamanlarda birçok dizüstü bilgisayarın düştüğü bir şey olan makul sayıda G/Ç seçeneğine sahip olması için Vero’ya önemli destek vereceğim. Yine de bazılarının ethernet bağlantı noktasını kaçırabileceğini düşünüyorum.

Genel olarak, bunun çoğu kullanıcı için iyi bir orta yol, belki de yolun ortasının alt ucu olduğunu düşünüyorum. Çoğu ortalama kullanıcı için iyi performans göstermelidir.

Hoparlörler/Ses

Geçen yılın modelindeki hoparlörler, bununla ilgili en kötü şeydi. Bu Acer Aspire Vero’daki hoparlörler iyileştirildi, ancak çok fazla değil. Görüntülü konferans görüşmeleri daha iyi ve görünüşe göre Acer ses çıkışını daha yüksek yapmış. Yapmadıkları şey, karışıma herhangi bir alt uç eklemek. Bu hoparlörler hala ince ama daha yüksek seslidir. Yani gelişme var ama çok değil.

Kamera

Acer, Acer Aspire Vero’da 1080p HDR kamerayı geri getiriyor ve bu iyi bir şey. Acer’ın bu konuda başı çektiğini görmek harika, daha fazla dizüstü bilgisayar üreticisinin 1080p’ye geçmesi ve 720p kameraları terk etmesi gerekiyor. Özellikle uzaktan çalışan veya video konferansı kullanan çok daha fazla kullanıcı varken.

Pil ömrü

Bu yılki Acer Aspire Vero için herhangi bir pil ömrü iddiası görmedim, ancak geçen yıl 13 saat iddia edildi. Bu zor ve hızlı bir iddia değil; Pil ömrünün büyük ölçüde dizüstü bilgisayarı nasıl kullandığınıza ve hangi ayarları kullandığınıza bağlı olduğu göz önüne alındığında, biraz esneklik payı vardır. Herhangi bir güç tasarrufu özelliği kullanmadım ve parlaklığı tam tuttum. Geçen yıl olduğu gibi, temel görevler için Acer Aspire Vero kullanarak 10 saatin biraz üzerinde pil ömrü elde ettim. Gücünüzü güç tasarrufu ayarlarıyla yönetirseniz bundan daha fazlasını elde edebileceğinizden şüphem yok. Pil ömrü mükemmel ve çoğu kullanıcı aldıklarından memnun olmalı.

Fiyat değeri

Acer Aspire Vero 849 dolardan başlıyor. Bu gerçekten dikkate değer bir fiyat. Değere gelince, burada değer var ama herkes için olmayabilir. Bu kesinlikle çevreye duyarlı kullanıcılara hitap edecek.

Sarmak

2023 Acer Aspire Vero harika bir fiyat, küçük yükseltmeler ve aynı güzel tasarımla geri dönüyor.

2023 Acer Aspire Vero 15

$849.99

2023 Acer Aspire Vero 15 Techaeris İnceleme Kutusu

Başarmak

 • Eşsiz görünümlü tasarım ve malzemeler, Cypress Green rengi güzel görünüyor
 • Güzel yapı kalitesi, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığı için aferin
 • Güzel görünümlü canlı ekran
 • Çoğu görev için mükemmel performans
 • İyi pil ömrü
 • Güzel fiyat noktası ve geçen yıllara göre 50 $ daha az
 • Tam HD web kamerası
 • Bu seneki modelimiz tek parmakla açılabilmektedir.

İşe ihtiyacı var

 • Ekran parlaklığı, Vero için sorun olmaya devam ediyor
 • Hoparlörler geliştirildi ancak yine de rakiplerinden daha ince

2023 Acer Aspire Vero 15 Öne Çıkan Görüntü Techaeris

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna gebze escort anadolu yakası escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com