JRR Tolkien, “Dünya değişti. Suda görüyorum. Onu Toprak’ta hissediyorum. Havada kokusunu alıyorum. Bir zamanlar olanların çoğu kayboldu, Çünkü artık onu hatırlayanlar yaşamıyor.” Bazen dünyamız böyle görünür. İletişim ve etkileşimi ilerleten yapay zeka gibi teknolojik ilerlemelerle, etrafımızdaki dünya daha da büyüyor. Bu büyümeyle birlikte daha fazla karanlık ve tehlike gelir ve bununla birlikte çocuklarını güvende tutma ihtiyacı gelir. Canopy gibi şirketler, ebeveynlere tam da bunu yapmalarında yardımcı olmaya çalışıyor.

Tahmini okuma süresi: 8 dakika

Bu makale Canopy ile işbirliği içinde yazılmıştır ancak sponsorlu değildir. Aşağıdaki bağlantıdan şirketin web sitesinde Canopy hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bugün ebeveynlik yapmak, bir mayın tarlasında gezinmek gibi gelebilir. Bir bağlantının gerçekte nereye gideceğini, hangi reklamın açılacağını, zararsız bir çizgi filmden sonra hangi videonun otomatik olarak oynatılacağını veya bir sohbet kutusunun diğer tarafında kimin olduğunu asla bilemezsiniz.

Aslında, gençlerin %54’ü 13 yaşından önce çevrimiçi olarak yetişkinlere uygun içerik görmüştür. Yarısından fazlası (%58) bunu istemeden görmüştür.

Ee ne yapıyorsun? Bu kadar geniş ve öngörülemezken çocuğunuzu internetten nasıl korursunuz?

Öncelikle, tam olarak neyle karşı karşıya olduğunuzu anlıyorsunuz. Ardından, uygunsuz içeriği filtrelemek, çocukların seks yapmasını önlemek ve onları dijital dünyada yapamadığınız şeylerden korumak için oluşturulmuş bir ebeveyn denetimi uygulaması olan Canopy’den yardım alırsınız.

Bu makale her ikisinde de size yardımcı olur.

Ebeveynler Neyle Karşı Karşıya: 2023’te İnternetin Tehlikeleri

Teknoloji Etrafımızda

2020 anketine göre, ortalama bir Amerikan hanesinin ondan fazla bağlı cihaza erişimi var.

İki yaşındaki çocuklar, bir tabletteki uygulamalar arasında ustaca hareket ediyor, tamamen meşgul ve neredeyse dünyaya sağır. Gençler kesintisizse TikTok’ta saatlerce geziniyor veya ödevlerini tamamlamak için interneti kullanıyor. Ebeveynler de genellikle telefonlarındaki veya iş bilgisayarlarındaki bazı uygulamalara kafa yorarlar.

Teknolojinin her yerde olduğunu söylemekle yetinelim ve çocuklarımız bu işin tam ortasında, kendilerinden önceki tüm nesillerden daha fazla maruz kalıyor.

…Ve Birçok Karanlık Köşesi Var

Teknoloji ile günaha gelir. Yırtıcı olabilecek yabancılardan gelen mesajlara yanıt vermek? Evet. Siber zorbalık mı? Emin ol. Bir siteyi ziyaret ederken, ziyaret etmemeleri gerektiğinden mi şüpheleniyorlar? Olur.

Daha önce, 13 yaşın altındaki çocuklar için yetişkin içeriğine maruz kalmanın ne kadar yaygın olduğunu paylaşmıştık. Yetişkinlere yönelik içeriğin, gençlerin erken yaşta cinsel aktiviteye girişme biçimlerini etkileyebileceği ve şekillendirebileceği, gerçekçi olmayan ve şiddet içeren yetişkin davranışlarını normalleştirebileceği ve vücut imajını olumsuz etkileyebileceği göz önüne alındığında, bu endişe verici.

Akıllı telefonlara ve diğer bağlı cihazlara erişim sorunu yalnızca şiddetlendirerek çocukların zararlı materyallerle karşılaşmasını kolaylaştırır.

Tehlikeler burada bitmiyor.

Çevrimiçi cinsel yırtıcılar ve damatlar, çocuklarımızın internette en çok takıldığı yerlerde pusuda bekliyor. FBI, 12-15 yaş arası ergenlerin en fazla risk altında olduğunu ve tüm kurbanların %50’sinden fazlasını oluşturduğunu tespit etti.

Yırtıcı hayvanların ötesinde, 12 ila 17 yaş arasındaki gençlerin %37’si internette zorbalığa maruz kalıyor.

%54 13 yaşından önce internette yetişkinlere uygun içerik gören gençlerin oranı. 1/2 istemeden yetişkinlere uygun içerik gördü. 12-15 Çevrimiçi cinsel saldırganlar nedeniyle en fazla risk altında olan çocukların yaşı. %37 12 ila 17 yaş arasındaki gençlerin yüzde 100’ü internette zorbalığa uğradı.

Veriler karşısında bunalmış hissetmek ve çocuğunuzu tüm bunlardan nasıl koruyacağınızı bilememek normaldir.

İnterneti tamamen ortadan kaldırmak gerçekçi olmasa da, onu çocuğunuz için daha güvenli bir yer haline getirmenin yolları var.

Canopy gibi araçların devreye girdiği yer burasıdır.

Canopy Çocuğunuzu İnternette Nasıl Koruyabilir?

Canopy, çevrimiçi dünyayı aileler için daha güvenli hale getirmek için yeni nesil yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisini kullanan bir ebeveyn denetimi uygulamasıdır.

Teknolojisi, dünya çapında 2 milyon cihazı aktif olarak koruyor ve ABD Emniyet Teşkilatının çocuklara karşı dijital suçları önlemesine yardımcı oluyor.

Bir bakışta, Canopy’nin aileniz için yaptıkları:

  • Sizin ve çocuğunuzun cihazlarındaki uygunsuz içeriği filtreler
  • Çocukların yanlışlıkla veya kasıtlı olarak uygulamayı cihazlarından kaldırmasını önler
  • Ekran sürelerini sınırlayarak sağlıklı alışkanlıklar oluşturur
  • Ebeveynlerin, çok çocuklu ailelerin dijital dünyayı yaşa uygun bir şekilde deneyimleyebilmesi için belirli cihazlar için özel kurallar belirlemesine izin verir.
  • Cinsel içerikli mesajlaşmayı önler ve işaretler
  • Konumları izler

Canopy’nin çocuğunuzu çevrimiçi ortamda nasıl koruduğuna biraz daha derinlemesine bakalım.

Uygunsuz İçeriği Filtreler

Karanlık köşelerine rağmen internet inanılmaz bir yer. Yararlı bilgiler, eğlenceli deneyimler ve arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantıda kalmanın yollarıyla dolu.

Çoğu ebeveyn uygulaması ve ebeveyn denetimi, yalnızca bilinen yetişkinlere uygun içerik sitelerine erişimi engeller.

Öte yandan Canopy, çocuğunuzun cihazındaki uygunsuz içeriği gerçek zamanlı olarak algılar ve filtreler, böylece sunduğu tüm iyi şeyleri deneyimlemeye devam ederken internette korunmaya devam edebilirler.


Bu, uygunsuz sonuçlarla gelen masum bir Google araması, çocuğunuzun oynamayı sevdiği bir oyunda yetişkinlere uygun içerikli bir reklamın çıkması veya çocuğunuzun yetişkinlere uygun içerik sitesini ziyaret etmesi konusunda asla endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Canopy uygulaması, web sitelerindeki ve uygulamalardaki müstehcen içeriği tarayarak, algılayarak ve engelleyerek çalışır, böylece çocuğunuz internete nereden ve nasıl erişiyor olursa olsun, burası onlar için güvenli bir ortamdır.

Filtreleme özelliği de özelleştirilebilir. Bir mağazanın web sitesindeki iç çamaşırı resimleri gibi başka türlü kabul edilebilir sitelerde kısmi çıplaklığın engellenmesi dahil olmak üzere filtreleme düzeyine karar verebilirsiniz.

Yönetilen Yaramazlık: Canopy, ebeveynlerin çocukları için İnternet'i daha güvenli hale getirmelerine nasıl yardımcı olabilir?

Cinsel Mesajlaşmanın Gerçekleşmesini Engeller

Cinsel içerikli mesajlaşma: ebeveynler için 21. yüzyılın kabusu. Sadece cinsel aktivitede bulunmak için çok genç olmaları değil, aynı zamanda sömürülebilmeleri ve arkasından zorbalığa maruz kalabilmeleri de cabası.

Çevrim içi çocuk po********larının çoğunun kendi kendine üretildiği bildirildi. Bu, çocuğun fotoğrafı veya videoyu isteyerek veya dış baskılardan dolayı kendisinin çektiği anlamına gelir. Bu baskılar bir akrandan veya cinsel bir yırtıcıdan gelebilir.

Bir çocuk uygunsuz bir fotoğraf veya video gönderdiğinde, ona ne olacağı üzerindeki kontrolünü kaybeder. Gönderdikleri kişi, onu başkalarına gösterebilir, internette yayınlayabilir veya onları daha fazla manipüle etmek için seks zorbalığı kullanabilir.

Ve risk altında olan sadece gönderen değil, çocuk po********* bulundurmak suçtur. Çocuğunuza bir akranının müstehcen fotoğrafları gönderilirse, yasal sorunlarla karşılaşabilir.

Canopy, uygunsuz fotoğraflar alındığında veya çekildiğinde uyarılar göndererek ve fotoğrafları başka birine göndermek için ebeveyn izni gerektirerek cinsel içerikli mesajlaşmayı önlemeye yardımcı olur. Böylece bu tehlikeli faaliyeti daha fazla ilerlemeden ve ciddi zararlara yol açmadan durdurabilirsiniz.

Yönetilen Yaramazlık: Canopy, ebeveynlerin çocukları için İnternet'i daha güvenli hale getirmelerine nasıl yardımcı olabilir?

Bu özellik, çocukların cinsel tacize, baskıya yenik düşmeye, pişman olabilecekleri davranışlarda bulunmaya ya da kendilerini gerçekten tehlikeye atmaya yol açabilecek durumlarda daha akıllıca seçimler yapmalarını sağlar.

Sizinle Çalışır ve Sizin Yapamadığınızı Yapar

Aynı anda her yerde olup, sabahtan akşama kadar çocuklarınızın deneyimlerini yönetemezsiniz.

Kanopi olabilir. Çocuğunuzun telefonunda yaşar, arka planda sessizce çalışır, etkinliği izler ve uygunsuz içeriği filtreler.

Canopy ile ebeveynler, çocuklarının onları doğrudan denetleyemedikleri zamanlarda bile korunduklarından emin olabilirler.

Bu uygulama aynı zamanda ebeveynler ve çocuklar arasında açık iletişime izin vererek bir güven ve anlayış ortamını teşvik eder.

Bu diyalog, çocukların çevrimiçi güvenliğin önemini ve dijital eylemlerinin olası sonuçlarını öğrenmelerine yardımcı olur.

Ayrıca, Canopy’nin izleme özellikleri, çocuğunuzun her zaman nerede olduğunu bilmenize yardımcı olurken, ekran süresi yönetimi özelliği, uygulama için fiziksel olarak orada olmanız gerekmeyen cihaz kullanımıyla ilgili kurallar belirlemenize olanak tanır.

Bu, çocuklarını güvende tutmak isteyen ebeveynler için ve ebeveynlerinin onları koruduğu tehlikeleri asla bilmeyecek çocuklar için bir kazançtır.

İnterneti Çocuğunuz İçin Daha Güvenli Bir Yer Haline Getirebilirsiniz

Dijital çağda ebeveynlik bir mayın tarlasıysa, Canopy hem sizi hem de çocuğunuzu internetin ve onu kullananların tehlikelerinden koruyan nihai kalkandır.

İçeriği filtrelemek, cinsel içerikli mesajlaşmayı önlemek ve yapamadıklarında yanlarında olmak için Canopy’nin ebeveyn denetimi uygulamasını kullanan proaktif ebeveynlerin saflarına katılın. Bu şekilde çocuğunuz internetin sunduğu olumlu her şeyi deneyimleyebilir ve olumsuzluklardan korunabilir.

Bu hizmet hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu, çocuklarınızı çevrimiçi ortamda korumak için kullanacağınız bir şey mi? Lütfen düşüncelerinizi aşağıda listelenen sosyal medya sayfalarından herhangi birinde paylaşın. Ayrıca MeWe sosyal ağına katılarak MeWe sayfamıza yorum yapabilirsiniz. Daha fazla fragman ve teknoloji videosu için RUMBLE kanalımıza abone olun!

Çocukları korumak için Canopy uygulaması

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna gebze escort anadolu yakası escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort cratosroyalbet ankara escort