İşte bir yıl daha ve yine bir Google I/O geliştirici konferansı ile karşınızdayız. Geçmişte olduğu gibi şirket, Pixel 7a akıllı telefon, beklenen Pixel Fold akıllı telefon, Android 14, yeni Nest ürünleri ve Bard AI geliştirmeleri dahil olmak üzere bir dizi yeni ürünü tanıttı (resmi olarak onayladı).

Tahmini okuma süresi: 8 dakika

Gelin, önümüzdeki yıl için Google’daki yeniliklere bir göz atalım!

AI

Başlamadan önce, yeni yapay zekanın (ve diğer özelliklerin) bazılarını yeni Google Labs sayfasında deneyebilirsiniz.

Üretken AI

AI hakkındaki son abartılı ilgi göz önüne alındığında, Google I/O 2023, AI ile ve Google’ın ürünlerini kullanıcılar için “radikal olarak daha yararlı” hale getirmek için bunu nasıl kullandığıyla başladı. Google için bir sonraki adım, Gmail, Arama, Workspace ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm ürünlerinde Generative AI kullanmaktır.

Örnek olarak Gmail’i kullanırsak, kullanıcılar bir istem girmek için Üretken AI’yı kullanabilecekler, örneğin istemde “tam bir geri ödeme talep eden bir yanıt oluştur”, oldukça iyi bir yanıt üretecek ve daha sonra ince ayar yapabilir veya daha fazla bilgi istemiyle geliştirebilirsiniz. .

Google’ın sunduğu bir başka örnek de Google Haritalar oldu. Şirket, Sürükleyici Görünümü yalnızca belirli bir konum yerine tüm rotanız için kullanılabilir olacak şekilde genişletiyor. Bir rota seçtikten sonra, Sürükleyici Görünüm tüm rotayı önizlemenizi sağlar. Diğer eklemeler arasında hava kalitesini ve hava durumunu kontrol edebilmek yer alır. Ne yazık ki, yıl sonuna kadar Londra, New York ve San Francisco dahil olmak üzere dünya çapında yalnızca 15 şehirde kullanılabilecek.

Google Fotoğraflar, AI gelişmeleri sayesinde daha fazla iyileştirme alıyor. Magic Eraser bunu geçmişte kullanıyordu ve arka planı korurken bir fotoğraf içindeki nesneleri taşıma yeteneği de dahil olmak üzere daha da fazla düzenleme seçeneğiyle Magic Editor’a dönüştü. Araç, balon gibi fotoğrafta kesilen öğeleri bile tamamlama yeteneğine sahiptir.

AI söz konusu olduğunda Google’ın ileriye dönük dört hedefi vardır:

 1. Bilginizi ve öğrenmenizi geliştirmek
 2. Yaratıcılığı ve üretkenliği artırın
 3. Başkalarının yenilik yapmasını sağlayın
 4. Yapay zekayı sorumlu bir şekilde oluşturma ve dağıtma

ozan yapay zeka

Bard, Gmail, Google Lens, Haritalar ve daha fazlası gibi Google araçlarıyla daha fazla entegre ediliyor. Bard’ı kullanırken, Bard’dan sonuçları Google Haritalar’da göstermesini, fotoğraflar için altyazı oluşturmasını, Dokümanlar veya E-Tablolar gibi Google uygulamalarına aktarmasını ve çok daha fazlasını isteyebileceksiniz. Bard, önümüzdeki birkaç ay içinde diğer üçüncü taraf hizmetlerinden de yararlanabilecek. Google’ın sergilediği ilk şey, Adobe Firefly kullanarak fotoğraf oluşturmak için Bard’ı kullanmaktı.

Google bugünden itibaren bekleme listesini kaldırıyor ve Bard artık 180’den fazla ülkede ve ayrıca varsayılan İngilizce’nin yanı sıra Japonca ve Korece’de kullanıma sunulacak. 40 dil desteği de yakında kullanıma sunulacak.

Çalışma Alanı için Duet AI

AI, gerçek zamanlı ortak çalışmayı artırmak için Google Workspace’e de geliyor. Mart ayından bu yana Google’ın Güvenilir Test Kullanıcıları programında test edildikten sonra Google, büyük iyileştirmeler yaptı ve araç, iş tanımları ve varsayılan e-tablolar oluşturmaktan blog gönderileri ve e-postalara ve çok daha fazlasına kadar her şey için kullanılıyor. Önümüzdeki aydan itibaren, bu yeni özellikler Güvenilir Test Kullanıcılarının kullanımına sunulacak ve bu yılın sonlarında Duet AI for Workspace olarak son kullanıcılar için kullanıma sunulacak.

Elbette Google, arama araçları söz konusu olduğunda yapay zekayı daha fazla kullanacak. Google Search with AI, arama sorgularını daha küçük parçalara bölmek yerine, daha da karmaşık sorgular kullanmanıza olanak tanır ve başlık altında Generative AI’dan çok daha fazla arama sonucu ve türü içerir. Sonuç olarak Google, bilgilendirme amaçlı, gezi planlama ve alışverişe kadar her şey için kullanıcılar için “Daha Akıllı ve Daha Basit” arama yapıyor.

Yeni yapay zekanın (ve diğer özelliklerin) bazılarını yeni Google Labs sayfasında deneyebilirsiniz.

Android 14 (ve AI)

Google, şimdiye kadarki “en etkileyici işletim sistemi” olmasını umarak Android’e daha fazla yapay zeka getiriyor. Kullanıcılar, Üretken Yapay Zeka ve Android’in kılavuzlu özelleştirmesini kullanarak Mesajlar aracılığıyla sohbetleri daha anlamlı, eğlenceli ve eğlenceli hale getirebilecek. OS katmanında, Material You, cihazınızın temasını oluşturmak için dinamik renk kullanır. Android 14 ile, sinematik duvar kağıdı için fotoğraflara 3B ve hareket efektleri ekleyen yapay zekaya dayalı özelleştirme de dahil olmak üzere kilit ekranınız için daha fazla özelleştirme seçeneği olacak. Hem emoji hem de sinematik duvar kağıtları önümüzdeki ay Pixel cihazlarına geliyor.

Duvar kağıdı olarak kullanmak istediğiniz o “mükemmel” görüntüye sahip değilseniz, özel duvar kağıtları oluşturmak ve ayarlamak için Generative AI’yı kullanabilirsiniz. Generative AI duvar kağıdı bu sonbaharda gelecek.

Piksel 7a

Google Pixel 7a, Google Pixel serisine katılan en son akıllı telefon. Son birkaç yılda olduğu gibi 7a, Pixel 7 ve 7 Pro tabanlı orta sınıf bir akıllı telefon. Amiral gemisi kardeşleriyle aynı Google Tensor G2 yonga setinden güç alan Pixel 7a, Pixel 6a’dan %72 daha büyük bir kamerayla duyarlı performans ve “sınıfının en iyisi” fotoğrafçılık sağlamak için Google AI kullanıyor. Ayrıca 7a, Google’ın bugüne kadarki en dayanıklı A-Serisi cihazıdır.

Pixel 7a’nın temel özellikleri şunları içerir:

 • Ekran ve Tasarım: Son derece dayanıklı Pixel 7a, daha akıllı akıllı telefon olacak şekilde tasarlandı. Bu cihaz, harika bir 6,1 inç FHD+ Ekran barındırır.
 • Google Tensör G2: Google tarafından tasarlanan Tensor G2 çip, Pixel 7a’yı daha hızlı, daha verimli ve daha güvenli hale getirir. Bu, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’daki çipin aynısıdır ve Google’ın yapay zekasını telefon görüşmelerinde daha iyi ses, harika pil ömrü ve harika fotoğraf ve video kalitesi için destekler.
 • Fotoğrafın Bulanıklığını Giderme: Pixel 7a, Pixel’de çekmediğiniz pek de mükemmel olmayan fotoğrafları düzeltmenize yardımcı olabilir. Photo Unblur ile bulanık resimleri temizlemekten Magic Eraser ile dikkat dağıtıcı unsurları kolayca kaldırmaya kadar, Google Fotoğraflar’da yalnızca birkaç dokunuşla eski fotoğraflarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kablosuz şarj etme: Pixel 7a’yı Pixel Stand’da veya herhangi bir Qi sertifikalı cihazda şarj edin. Pixel Stand, Pixel veya Pixel Buds Pro’nuzu kablosuz olarak şarj etmenin uygun bir yoludur. Telefonunuz şarj olurken, fotoğraflar için mini bir ekrandır.
 • Pil: Pixel’in Uyarlanabilir Pili 24 saatten fazla dayanabilir. Extreme Battery Saver’ı açın ve 72 saate kadar dayanabilir. Ve Pixel’iniz süper hızlı şarj olur.

Google Pixel 7a artık Google Store’da 499 ABD Doları/599 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla ve AT&T dahil olmak üzere operatörlerde mevcuttur; bu nedenle, AT&T sürümünü kapsayan makalemizdeki fiyatlandırmayı ve ayrıntıları kontrol ettiğinizden emin olun. Kullanıcılar, Google Store üzerinden sipariş verdiklerinde ücretsiz bir çift Pixel Buds A-Serisi alabilirler.

Piksel Tablet

Google bir tablet çıkaralı yıllar oldu. Bu yıl Google I/O’da şirket, yeni Pixel Tablet hakkında daha fazla ayrıntı verdi.

Pixel Tablet’in temel özellikleri ve spesifikasyonları şunları içerir:

 • Titan M2 işlemcili tensör G2
 • 11 inç 2560×1600 çözünürlüklü ekran
 • 3 uzak alan için optimize edilmiş mikrofon
 • Video akışı sırasında 12 saate kadar pil ömrü
 • 8GB RAM
 • 128 GB/256 GB depolama seçenekleri
 • Güç düğmesine yerleşik parmak izi sensörü
 • Stereo ses için 4 hoparlörlü ses
 • 8MP ön ve arka kamera
 • Görüntülü aramalar için optimize edilmiş kamera
 • Magic Eraser ve Photo Unblur ile AI destekli fotoğraf düzenleme araçları
 • Tabletlerde yazmayı ekran klavyelerine göre 3 kata kadar daha hızlı hale getirmek için geliştirilmiş sesle yazma
 • Türünün ilk örneği, tableti bir akıllı ana hub’a dönüştüren şarjlı hoparlör yuvası
 • Yeniden tasarlanan Google Home uygulaması
 • Bireysel gizliliği korurken birden fazla kullanıcı için kolay geçiş desteği
 • Yerleşik Chromecast’e sahip ilk tablet
 • Mevcut durumda sağlam bir stand bulunur

Google Pixel Tablet, bugün Google Store’da 499 USD/699 CAD başlangıç ​​fiyatıyla ön siparişe açıldı. Şarj hoparlör yuvası ücretsiz olarak dahildir (MSRP USD$129) ve önümüzdeki ay gönderilmesi bekleniyor.

Piksel Katlama

Bir süredir söylentiler dolaşan ve geçen hafta alay edilen Google, bu yıl Google I/O’da ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Pixel Fold’u resmen duyurdu. Google’ın ilk, şu anda piyasada bulunan en ince katlama.

Pixel Fold’un temel özellikleri şunları içerir:

 • Titan M2 işlemcili tensör G2
 • Açıldığında 7,6 inç ekran
 • Mevcut ihtiyaçlarınıza göre güçlü akıllı telefon veya sürükleyici tablet
 • Astrofotografi için tripod modu
 • Katlanabilir bir cihazda en iyi yakınlaştırma
 • Çift ekranlı tercüman modu
 • Daha büyük ekranlı cihazlar için güncellenmiş Android özellikleri
  • Yeni süreklilik özelliği, açıldığında içeriği küçük ekrandan büyük ekrana otomatik olarak uyarlar
  • Bölünmüş ekran modu için kolay sürükleme
  • Daha hızlı yazmak için bölünmüş klavye
  • Bildirimleri ve hızlı ayarları aynı anda gösteren iki panelli gölge
  • Görev görünümü, çoklu görev pencerelerini eşlenmiş halde tutar
  • En iyi görüntüleme için bölünmüş ekran modunu ayarlayabilir
  • YouTube izlerken, masaüstü modunda kullanmak için cihazı kısmen katlayabilirsiniz
  • Bir uygulama içinde ekranlar arasında geçiş yapma desteği, yani selfie’ler için arka kamerayı kullanmak üzere kamera daha küçük ekrana geçirilebilir

Google Pixel Fold önümüzdeki ay gönderilecek ve şu anda Google Store’da 1799 dolardan başlayan fiyatlarla ön sipariş verilebilir. Pixel Fold ön siparişlerine ücretsiz bir Pixel Watch dahildir.

Google I/O Keynote Videosu

Google I/O 2023 açılış konuşmasını kaçırdıysanız aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Google’ın bu yıl Google I/O’da duyurduğu yeni ürün ve hizmetler hakkında ne düşünüyorsunuz? En çok ne hakkında heyecanlanıyorsun? Aşağıdaki düğmeleri kullanarak sosyal medyada bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna gebze escort anadolu yakası escort şişli escort
mecidiyeköy escort cratosroyalbet