Piyasada birçok oyuncu faresi bulunmaktadır. Razer, hem kablolu hem de kablosuz sürümlerin en iyi üreticilerinden biridir. Razer Basilisk, Viper ve DeathAdder dahil olmak üzere zaten eksiksiz bir ürün yelpazesine sahip olan şirket, oyuncular için yeni bir kablosuz fare yayınladı.

Tahmini okuma süresi: 9 dakika

Razer Cobra Pro incelememiz, şirketin Chroma RGB aydınlatma, yerleşik profiller, üç bağlantı modu ve daha fazlası ile tamamlanan en yeni kablosuz oyun faresini inceliyor. Tam incelememizi okuyun ve neden burada Techaeris’te Yüksek Dereceli bir rozet kazandığını görün.

Hızlı Çekim

Bir şirketin kaç farklı oyun faresi çıkarabileceğini merak etmek gerekir. Razer’ın durumunda, her fare, şirketin herkes için bir faresi olacak kadar çeşitlidir. Cobra Pro kablosuz oyun faresi, Razer Chroma RGB aydınlatma ile daha sürükleyici bir oyun deneyimi ve parmak ucu ve pençe tutuşlu fare kullanıcıları için uygun daha cesur bir görünüm hedeflese de işlev olarak Viper serisine benzer.

Razer Cobra Pro, özelliklerle dolu çok sağlam, performanslı, simetrik bir kablosuz oyun faresidir. 10 özelleştirilebilir kontrol, beş yerleşik profil, 11 bölgeli Chroma Lighting, amiral gemisi Focus Pro 30K Optik Sensör, HyperSpeed ​​Kablosuz, Optik Fare Anahtarları ve üç bağlantı modu (kablosuz, Bluetooth ve kablolu) ile bu fare, tüm gereksinimleri karşılar. çoğu oyuncu

Ayrıca Razer’ın diğer tekliflerinden bazılarından daha kompakttır, bu da onu ortalama ve daha küçük eller için mükemmel kılar. Yine de stil ve performans ucuza gelmiyor ve kablosuz şarj özelliğinden yararlanmak istiyorsanız bu fare sizi biraz ve hatta daha fazlasını geri getirecek.

Özellikler

İncelediğimiz Razer Cobra Pro kablosuz oyuncu mouse’u şu özelliklere ve teknik özelliklere sahip:

Form faktörü Sağlak Simetrik
bağlantı • Razer™ Hiper Hızlı Kablosuz (2,4 GHz)
• Bluetooth
• Kablolu – Speedflex Kablo USB Tip C
Pil ömrü • Razer HyperSpeed ​​Wireless’ta 100 saate kadar (1000 Hz’de sabit hareket)
• Razer HyperPolling Kablosuz Dongle ve Mouse Dock Pro* (4000 Hz’de sabit hareket) ile 33 saate kadar *her ikisi de ayrı satılır
• Bluetooth ile 170 saate kadar
RGB Aydınlatma Razer Chroma™ RGB (Kaydırma Tekerleği, Logo, Çok Bölgeli Underglow)
Sensör Focus Pro 30K Optik Sensör
Maksimum Hassasiyet (DPI) 30000
Maksimum Hız (IPS) 750
Maks Hızlanma (G) 70
Programlanabilir Düğmeler 8
Anahtar Tipi Optik Fare Anahtarları Gen-3
Anahtar Yaşam Döngüsü 90 milyon Tıklama
Yerleşik Bellek Profilleri 5
Fare Ayakları %100 PTFE
Kablo Razer™ Speedflex Kablo USB Tip C
Eğme Kaydırma Tekerleği Hiçbiri
Boyut Uzunluk: 119,6 mm (4,71 inç)
Genişlik: 62,5 mm (2,46 inç)
Yükseklik: 38,1 mm (1,50 inç)
Ağırlık 77 g (2,72 ons) *kablo ve dongle hariç
Yuva Uyumluluğu Razer Kablosuz Şarj Diski ile Razer Mouse Dock Pro (her ikisi de ayrı satılır)

Kutuda ne var

 • Razer Cobra Pro Kablosuz Oyun Faresi
 • HyperSpeed ​​Kablosuz Dongle + USB dongle adaptörü
 • USB Tip A – USB Tip C Speedflex kablosu
 • Önemli Ürün Bilgileri Kılavuzu
Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresine neler dahildir?
Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresine neler dahildir?

Tasarım

Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresi, sağ elini kullanan simetrik bir faredir. Bu, sol elini kullananlar tarafından da kullanılamayacağı anlamına gelmez, ancak düğmeler sol tarafta değil sağdadır. Bunun dışında, bu fareye yukarıdan bakıldığında her iki yarı da aynıdır.

Tipik bir şekilde, farenin üst kısmında, sol ve sağ olmak üzere iki fare düğmesi bulunur ve bunun altında iki ek düğme (DPI yukarı ve aşağı için önceden atanmış) olan kayan bir fare tekerleği düğmesiyle ayrılır. Avuç içi dayanağında Razer Snake logosu bulunur ve Chroma RGB özelliklerine sahip diğer Razer oyun fareleri gibi LED’lerle aydınlatılır.

Farenin her iki tarafı da hoş bir dokulu tutuşa sahiptir. Yukarıda belirtildiği gibi, sağ tarafta da iki düğme bulunur. Farenin önünde USB-C şarj bağlantı noktasını bulacaksınız. Dilerseniz ürünle birlikte verilen örgülü Speedflex kablosunu şarj ederken kablolu modda da kullanabilirsiniz.

Kayma hareketi söz konusu olduğunda, farenin iki PTFE ayağı vardır: biri önde, diğeri arkada. Ayrıca 30K DPI Focus Pro Optik Sensörün etrafında bir PTFE sınırı vardır. Sensörün hemen üstünde ve solunda profil anahtarı düğmesi ve sağ tarafında BT/Kapalı/2,4 GHz dongle anahtarı bulunur. Sensörün altında ve arka PTFE ayağının üstünde çıkarılabilir bir disk bulunur. Çıkarıldığında, seyahat sırasında USB-A dongle’ı saklamak için bir yuva bulunur. Diski, Razer Mouse Dock Pro ile kullanmak için Razer Kablosuz Şarj Diski ile de değiştirebilirsiniz. Son olarak, Cobra Pro’da ayrıca farenin alt kısmının sol, arka ve sağ taraflarında bir LED şerit bulunur. Yandığında, bu çok güzel, ince bir iç aydınlatma yaratır.

Alt LED şeridi gösteren Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresinin yandan görünümü
Alt LED şeridi gösteren Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresinin yandan görünümü.

Razer’ın diğer kablosuz oyun farelerinden bazıları kadar hafif olmasa da, yalnızca 77g ile oldukça hafiftir. Aynı zamanda biraz daha küçüktür, uzunluğu 4 3/4″‘ün biraz altında, genişliği 2 1/2″‘nin hemen altında ve yüksekliği 1 1/2″‘dir.

Kullanım kolaylığı

Hemen hemen her Razer çevre biriminde olduğu gibi, kablosuz USB dongle’ı bilgisayarınızdaki boş bir USB-A yuvasına takabilirsiniz ve hazırsınız. Ayrıca kablosuz dongle’ı USB dongle adaptörüne bağlayabilir, Bluetooth ile bağlayabilir veya birlikte verilen Type-A – Type-C Speedflex kablosuyla doğrudan bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Elbette, Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresinden tam olarak yararlanmak için Razer Synapse yazılımını yüklemek isteyeceksiniz. Synapse yazılımını aramak zorunda kalmayacaksınız, çünkü bilgisayarınız fareyi ilk taktığınızda onu yüklemenizi isteyecektir. Synapse’i kullanmak istemiyorsanız, kurulumu iptal edebilirsiniz ve yapmanız gereken tekrar istenmez.

Yazılım

Fare, elbette Razer Synapse 3 yazılımı olmadan kullanılabilir, ancak farenin özelliklerinden tam olarak yararlanmak için onu yüklemek isteyeceksiniz. Yazılım, faredeki beş düğmenin (dört düğme artı kaydırma tekerleği) işlevselliğini özelleştirmenize olanak tanır. Kolayca makrolar, multimedya kontrolleri atayabilir, uygulamaları başlatabilir ve hatta iki farklı işlevi tek bir düğmeyle eşlemek için bir düğmeyi bir tür kaydırma tuşu olarak atamanıza izin veren Razer Hypershift ile ikiye katlayabilirsiniz.

Razer Cobra Pro'nun ana ekranını gösteren Razer Synapse 3 ekran görüntüsü
Razer Cobra Pro’nun ana ekranını gösteren Razer Synapse 3 ekran görüntüsü.

Ayrıca beş yerleşik DPI seviyesini (varsayılanlar 400, 800, 1600, 3200 ve 6400’dür ve maksimum 30.000’dir), yoklama oranını, fare matı yüzey kalibrasyonunu, aydınlatmayı ve güç ayarlarını ayarlayabilirsiniz. Genellikle farklı oyunlar için farklı profiller ayarlanabilir ve farede en fazla beş tane saklanabilir. Çoğu yazılımda olduğu gibi, kullanılabilir olduğunda Cobra Pro’daki üretici yazılımını da güncelleyebilirsiniz.

Son olarak, desteklenen bir Razer klavyeniz varsa, Cobra Pro oyun faresini ve o klavyeyi, şirketin HyperSpeed ​​Multi-Device özelliği ile tek bir donanım kilidi kullanacak şekilde ayarlayabilir ve bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda bir USB bağlantı noktasından tasarruf edebilirsiniz.

Verim

Basilisk V3 Pro ve DeathAdder V3 Pro’da bulunan aynı Focus Pro 30K Optik Sensör ile Razer çıtayı bir kez daha yükseltiyor. %99,8 çözünürlük doğruluğu, daha geniş yüzey uyumluluğu (en az 2 mm kalınlığındaki cam yüzeyler dahil) ve geliştirilmiş verimlilik ile bu pro sensör, maksimum 30.000 DPI hassasiyet, maksimum 750 IPS hız ve geliştirilmiş maksimum 70G hızlanma sunar. Cobra Pro ayrıca 1000 Hz’lik bir maksimum yoklama hızına sahiptir ancak bu, isteğe bağlı HyperPolling Kablosuz Donanım Kilidi ile artırılabilir.

Dürüst olmak gerekirse, geçmişte her yinelemede daha yüksek hassasiyet ve hız elde eden Razer oyun farelerinin performansıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Şahsen, 1600 DPI benim tatlı noktam ve bu farenin aşağıdaki gibi oyunlarda gecikme veya performansıyla ilgili hiçbir sorunum olmadı: Görev Çağrısı: Savaş Bölgesi, Diablo IVveya Fırtına Kahramanları. İş günü boyunca kullandığım yaygın kısayollara programlanmış iki yan düğmeyle üretkenlik için de gayet iyi çalıştı.

Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresinin üstten görünümü
Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresinin üstten görünümü.

Bu notta, Cobra Pro’yu genellikle sevdiğimden biraz daha küçük buldum ama kullanımı hiç rahatsız olmadı.

Pil ömrü

Razer, birlikte verilen HyperSpeed ​​USB Dongle ile birlikte kullanıldığında Razer Cobra Pro’da 10 saate kadar, isteğe bağlı HyperPolling Kablosuz Dongle ile 33 saate kadar ve Bluetooth ile 170 saate kadar pil ömrü talep ediyor. Testlerim sırasında, fareyi bir haftadan biraz fazla bir süre HyperSpeed ​​USB Dongle kullanarak günde 8-10 saat olmak üzere toplam yaklaşık 50 saat kullandım. Halihazırda Razer Synapse, pil ömrünün %53’ünün kaldığını gösteriyor, bu da Razer’ın rakamlarına biraz fazla olmasa da yaklaşmam gerektiğini gösteriyor.

Fiyat değeri

129,99 $ MSRP ile Razer Cobra Pro, piyasadaki daha uygun fiyatlı farelerden biri değil. Bununla birlikte, geçmişte Razer çevre birimleriyle olan deneyimimiz göz önüne alındığında, iyi bir oyun faresi yatırıma değer. Bununla birlikte, bazı isteğe bağlı özelliklerden yararlanmak istiyorsanız, bu sizi biraz daha geride bırakacaktır. Mouse Dock Pro ile bir kablosuz şarj paketi 169,99 ABD dolarına veya yalnızca kablosuz şarj diskine (zaten bağlantı istasyonunuz varsa) ihtiyacınız varsa 139,99 ABD dolarına edinilebilir. HyperPolling Kablosuz Donanım Kilidi içeren başka bir paket de 144,99 ABD doları karşılığında mevcuttur.

Bunun dışında Razer, Razer Cobra adlı çok daha uygun fiyatlı, kablolu bir sürüm de yayınladı. 39,99 $ fiyatla, neredeyse zengin özelliklere sahip değil. Teknik özelliklere gelince, Chroma RGB aydınlatma yok, Focus Pro 30K yerine 8500 DPI Optik Sensör kullanıyor, 8 programlanabilir kontrol ve yalnızca bir yerleşik bellek profili var.

Sarmak

RGB aydınlatma, özelleştirilebilir düğmeler, kablosuz ve Bluetooth bağlantısı ve sağlam performansa sahip yerleşik profillere sahip yeni bir kablosuz oyun faresi arıyorsanız, Razer Cobra Pro dikkate alınmaya değer. Piyasadaki en uygun fiyatlı olmasa da, bir tane almaya karar verirseniz hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Razer Kobra Pro

$129.99

Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresi

Başarmak

 • simetrik tasarım
 • Harika performans
 • Yerleşik bellek profilleri
 • Sağlam pil ömrü
 • Üç bağlantı seçeneği
 • İsteğe bağlı HyperPolling Kablosuz Donanım Kilidi ile yoklama oranını artırabilir
 • HyperSpeed ​​Çoklu Cihaz Eşleştirmesini Destekler
 • Razer Synapse ile özelleştirilebilir

İşe ihtiyacı var

 • Biraz pahalı tarafta
 • Kablosuz Şarj Diski dahil değildir
 • Synapse otomatik olarak yüklenmesini ister
 • Eğim tekerleği işlevi yok

Razer Cobra Pro kablosuz oyun faresi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna gebze escort anadolu yakası escort şişli escort halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com