0X80070643 Nasıl Çözülür ?

Ozerman

Global Mod
Global Mod
0x80070643 Nedir ve Nasıl Çözülür?

0x80070643, Windows işletim sistemlerinde sıkça karşılaşılan bir hata kodudur. Bu hata genellikle bir yazılım güncellemesi veya kurulumu sırasında ortaya çıkar ve kullanıcıları çeşitli zorluklarla karşı karşıya bırakabilir. Ancak, endişelenmeyin, çünkü bu makalede 0x80070643 hatasını çözmenin yollarını adım adım açıklayacağım.

Adım 1: Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Öncelikle, en basit çözümlerden biriyle başlayalım: bilgisayarınızı yeniden başlatmak. Bu, sistemdeki geçici hataların çözülmesine yardımcı olabilir. Yeniden başlattıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Adım 2: Windows Güncelleştirmelerini Kontrol Edin

0x80070643 hatası genellikle Windows güncelleştirmeleriyle ilgilidir. Bu nedenle, Güncelleme ve Güvenlik ayarlarına giderek mevcut güncellemeleri kontrol edin. Güncellemeleri indirip yükleyerek sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Adım 3: Güvenlik Yazılımını Kontrol Edin

Bazı durumlarda, güvenlik yazılımınız (antivirüs, güvenlik duvarı vb.) Windows güncelleştirmelerini engelleyebilir ve bu da 0x80070643 hatasına neden olabilir. Güvenlik yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakın ve ardından güncelleştirmeleri tekrar deneyin.

Adım 4: Windows Güncelleme Hizmetini Yeniden Başlatın

Bazı durumlarda, Windows Güncelleme hizmetinin çalışmayı durdurması da 0x80070643 hatasına neden olabilir. Bu durumu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin:

- Başlat menüsünde "Hizmetler" yazın ve hizmetler uygulamasını açın.

- "Windows Güncelleme" hizmetini bulun ve sağ tıklayarak "Yeniden Başlat" seçeneğini seçin.

Adım 5: Windows Güncelleme Sorun Gidericisini Kullanın

Microsoft'un sunduğu Windows Güncelleme Sorun Giderici aracını kullanarak sorunu tespit edebilir ve çözebilirsiniz. Bu araç, çeşitli Windows güncelleme sorunlarını otomatik olarak tespit eder ve düzeltir.

Adım 6: Uzman Desteği Alın

Eğer yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hala 0x80070643 hatası alıyorsanız, uzman birinden yardım almanız önemlidir. Bilgisayarınızın veya işletim sisteminizin karmaşıklığı nedeniyle, bir uzmanın sorunu tespit etmesi ve çözmesi daha etkili olabilir.

Sonuç olarak, 0x80070643 hatası genellikle Windows işletim sistemi güncelleştirmeleriyle ilgilidir ve yukarıda belirtilen adımları izleyerek genellikle çözülebilir. Ancak, karmaşık durumlarda veya çözülemeyen durumlarda, bir uzmandan destek almanız önemlidir.