Focal (FAUX CAL olarak telaffuz edilir) 1979’da Jacques Mahul tarafından kuruldu ve dünyanın önde gelen ses markalarından biri haline geldi. Şirket, genellikle audiophile müşterilerini hedefleyen üst düzey ses ürünleri üretmektedir. Şirket geleneksel olarak prömiyer kulaklıklarını kablolu tuttu ve Bluetooth’tan uzak durmayı seçti. Ancak yeni Bluetooth teknolojileriyle özel bir şeyin zamanı gelmişti ve Focal Bathys ANC kulaklıklar da öyle.

Tahmini okuma süresi: 11 dakika

Focal Bathys (BATH-EES olarak telaffuz edilir), Bose, Sony, Master & Dynamic, Bowers & Wilkins, beyerdynamic ve Apple gibi markalarla dolu bir yüzüğe giriyor. Yukarıdaki listeden ANC tekliflerini kullandım ve Apple AirPods Max, paketteki en sevdiğim ve vazgeçilmez kablosuz ANC kulaklıklarım oldu. Bu yüzden Focal Bathys’i denemek ilgimi çekti çünkü şirketin ne kadar saygın olduğunu ve kulaklıklarını ve sesini üretmeye ne kadar özen gösterdiklerini biliyorum.

Hızlı Çekim

Buradaki yeni özelliğimiz The Quick Take. İncelemenin tamamını okumaya vaktiniz yoksa, incelemenin hızlı bir özetini buradan okuyabilirsiniz. İşte Focal Bathys hakkındaki hızlı düşüncelerim.

Güvenilir AirPods Max’im yerine onlara ulaşmamı sağlayacak bir çift kablosuz kulak üstü kulaklık arıyordum. Focal Bathys bu kulaklıklardır.

Bathys’in tasarımı zarif ve birinci sınıftır ve Max’ten daha iyi, ancak baskıcı olmayan bir sıkıştırma kuvveti ile rahattırlar. Kablolu seçenekler, Apple’ın amiral gemisi kulaklıklarından daha iyidir ve daha da yüksek kalitede ses veren yerleşik bir DAC’ye (Dijital Ses Dönüştürücü) sahiptir.

Focal Bathys ayrıca 799 $ ‘lık yatırımınızı iyi koruyan mükemmel bir sert kılıfa sahiptir. Apple, gerçekten değersiz, sutyen benzeri tuhaf bir şey sağlar. Focal’ın yapı kalitesi olağanüstü, özellikle tasarım ve görünüm; Max’teki sürgüleri daha çok sevdiğimi itiraf edeceğim.

Aktif gürültü engellemeye gelince, AirPods Max kazanır ama çok fazla değil. Ancak ANC yapbozun sadece bir parçası ve bence en önemli parçası da bu değil. Bir çift kulaklık olağanüstü ses vermelidir; Focal Bathys’in savaşı kazandığı yer burasıdır. Bathys’in sunduğu çılgın netlik ve ses için ANC performansına bir darbe almaya hazırım.

Sesi önemsiyorsanız ve birincil odak noktanız sesse, Odak Banyoları size aittir. ANC hala harika, onu bir uçuşta kullandım ve iyi iş çıkardı. Ancak Bathys’den gelen netliği ve sesi, özellikle DAC modunda duyduğunuzda, ANC’yi çabucak unutacaksınız.

Şimdi incelemenin geri kalanını okuyun!

Özellikler

 • Tip: Aktif gürültü engelleme özelliğine sahip arkası kapalı kablosuz kulaklık
 • Bluetooth teknolojisi: 5.1 Çoklu Nokta
 • Bluetooth aralığı: >15m
 • Bluetooth frekans aralığı: 2402MHz – 2480MHz
 • Ses codec’leri: SBC, AAC, aptX™ Uyarlanabilir, aptX™
 • Pil ömrü:
  • 30 saat Bluetooth Gürültü Engelleme
  • 35 saat Jack modu
  • 42 saat USB DAC
 • Sesli asistanlar: Google Asistan, Amazon Alexa
 • Diğer özellikler: Google Hızlı Eşleştirme
 • Hoparlör sürücüleri: 15/8″ (40 mm) Alüminyum-Magnezyum “M” şekilli kubbe, Fransa’da yapılmıştır
 • Frekans tepkisi: 15Hz – 22kHz
 • Harmonik bozulma oranı: <%0,2 @1kHz
 • mikrofonlar: 8
 • Ağırlık: 0,77 pound (350 gr)
 • Taşıma çantası
 • Akıllı telefon uygulaması Focal & Naim, iOS ve Android uyumlu
 • Bağlantılar: Bluetooth / Jak 3,5 mm / USB-C
 • Entegre DAC

Kutuda ne var

Odak Banyoları
Kutuda
 • Odak Banyoları
 • Sert Kılıf
 • USB-C – USB-C kablosu (1,2 m)
 • AUX kablosu (1,2 m)
 • Kılavuz ve Dokümantasyon

Tasarım

Focal her zaman güzel donanımlar yapmıştır. Web sitelerine bakarsanız, diğer kulaklıklarından bazılarını göreceksiniz; hepsi tasarımda bazı DNA’ları paylaşır.

Bu olağanüstü zor durumla başlayalım. Bu fiyatlarda, alıcılar zor durumda beklemekte haklılar ve Focal teslim ediyor. Bu kasa sağlam, güzel görünüyor ve bakımı kolay. Dış kısım gri/siyah Heather kumaşla kaplıdır. Dokunmak hoş hissettiriyor.

Çantanın üst kısmında, bir sırt çantasının dışına bağlanmak üzere bir karabina takmak için harika bir yer olan bir halka vardır. Fermuar kulpu Focal markalıdır. Fermuar sürgüsü ve dişler kapanırken malzemeyle kaplanıyor, bunun hava koşullarına dayanıklı olduğunu düşünmüyorum ama fermuara temiz bir görünüm veriyor.

Kasayı açtığınızda Focal Bathys kulaklıklar, bir adet 1,2 m USB-C kablosu, bir adet 1,2 m AUX kablosu ve bu kablolar için hoş bir ayırıcı ortaya çıkıyor. Çantanın içi, Bathys’inizi güzel ve rahat tutması gereken yumuşak bir malzemedir.

Odak Banyoları
Güzel!

Bahsettiğim gibi, Focal Bathys tasarımı kablolu kardeşlerine benziyor. Kafa bandının üst kısmı rafine gerçek deriden, alt kısmı ise mikrofiber bir malzemeden yapılmıştır. Kafa bandı çok rahat ve saatlerce kullanımdan sonra bile kafamda hiçbir baskı hissetmedim. Kafa bandının içindeki ve boyunduruğa bağlı kayar mekanizma, geleneksel bir mandallı tasarımdır. Harika çalışıyor ve güzel görünüyor, ancak Apple’ın bu tasarım kısmına yaklaşımını tercih ediyorum.

Kalan Focal Bathys malzemeleri alüminyum, magnezyum, deri ve bazı küçük kaliteli plastiklerdir. Kulak yastıkları rahat ve rahattır ve sıkıştırma kuvveti AirPods Max’ten biraz daha fazladır, ancak uygun şekilde öyledir. Apple’ın kulaklıkları biraz fazla gevşek; Focal Bathys, kenetleme kuvveti konusunda neredeyse mükemmeldir.

Kulaklık kapları, düz katlanacak şekilde mafsallıdır ancak Bose ANC kulaklıkların yaptığı gibi katlanmaz. Kulaklık kaplarında sekiz mikrofon bulunur ve ANC/Şeffaflık düğmesi sol kulaklıktadır. Sağ kulaklık, aşağıdakilerden oluşan diğer kontrollere sahiptir:

 • Kapalı/DAC/Açık düğmesi
 • Çok İşlevli düğme (oynat/duraklat, ffw/rev, sesi artır/azalt)
 • Bluetooth düğmesi
 • Sesli Asistan düğmesi (Siri, Google, Alexa)
 • AUX bağlantı noktası
 • USB-C bağlantı noktası (şarj ve DAC modu)

Son olarak, Focal Bathy’nin en iyi tasarım özelliklerinden birini en sona bırakıyorum. İlk başta, bunun tuhaf olacağını ve ilginç olmayacağını düşündüm. Kulaklıkların dış tarafındaki Focal logosu, beyaz bir LED ışıkla desteklenir. Uygulama, parlak, loş veya kapalı yapmak için bunu kontrol edebilir. Focal, bu eğlenceli özelliği şatafatlı veya çirkin değil, zarif ve şık yaptı. Bathy’lere zarif bir hava katıyor ve onları harekete geçiriyor. Karanlık bir uçakta olmasına rağmen, ışığı kısmak veya özelliği kapatmak isteyebilirsiniz.

Genel olarak Focal, Bathys’e imza tasarım estetiğini kazandırdı ve bunu birinci sınıf malzemelerle yaptı. Rahattırlar ve birinci sınıf kablosuz kulaklık tasarım kutusundaki her kutucuğu işaretlerler. Focal Bathys, eller aşağı en sevdiğim kablosuz kulaklık tasarımıdır.

Kullanım kolaylığı

Odak Banyoları
Sağ kulaklıktaki kontroller

Focal Bathys’i kullanmak basittir; Bluetooth kulaklık kullandıysanız, bunlar size hızlı bir şekilde gelecektir. Bathy’ler, açtığınızda eşleştirme moduna geçer; bunları Bluetooth ayarlarınızda bulun ve bağlanın. Bunları test etmek için iPhone 14 Pro Max’imi kullandım.

Fiziksel düğmelerin anlaşılması ve çalıştırılması kolaydır; Focal’ın aptalca bir dokunmatik arayüzü değil, geleneksel düğmeleri seçmesini seviyorum; tebrikler! Genel olarak, kullanımı ve çalıştırması son derece basit; söylenecek fazla bir şey yok.

Uygulama/Yazılım

Ayrıca Focal’ın uygulamasını ve yazılımını basitleştirmesini de seviyorum. Uygulamada pek bir şey yok; temel bir EQ, ANC/Şeffaflık kontrolü ve LED ışık kontrolü elde edersiniz. Focal/Naim uygulamasının en önemli kısmı ürün yazılımı güncellemesidir. Focal Bathys, test sürem boyunca iki kez güncellendi; Hataları ve sorunları aktif olarak düzeltmelerini seviyorum.

EQ güzel, ancak Focal’ın bu kulaklıklara verdiği ses sahnesi mükemmel olduğu için buna ihtiyaç duymadım; Bir sonraki bölümde bununla ilgili daha fazla bilgi. Genel olarak, uygulamayı basit hale getirmek ve bazen kullanıcıları bunaltabilecek çılgın seçenekler ve özelliklerle doldurmamak için Focal’a destek vermeliyim.

Ses

Odak Banyoları
Bu kulaklıklardan harika sesler!

Focal Bathys incelemesinin ses bölümüne ANC ve Şeffaflık özellikleriyle başlayalım. Hemen çıkıp şunu söyleyeceğim. Bathys’in aktif gürültü önleme özelliği harika ama mükemmel değil. Bose, Sony ve Apple, ANC konusunda Bathys’in ritmine sahip.

Bu, ANC Focal’ın buraya getirdiğinin kötü olduğu anlamına gelmez; çok iyi ve Bowers & Wilkins Px8 ve Master & Dynamic MW65 ile rekabet ediyor. Ancak diğer bazı rakiplerin seviyesine ulaşmıyor. Şeffaflık Modu, söylediği şeyi yaparak güzel çalışıyor. Bu modu kullanmıyorum ama beğenenler için çalışıyor.

Ancak ANC, daha büyük bulmacanın yalnızca bir parçasıdır. Benim açımdan, kulaklıkları ses için alıyorum ve ses benim için kral. Focal’ın ses sahnelemesi, Sony, Bose veya Apple’dan gelen her şeyi kesinlikle ortadan kaldırır. Focal Bathys’den gelen sesi bir kez duyduğunuzda, ANC’deki çok hafif aşağılığı affetmek kolaydır.

Devam etmeden önce, kulaklık markanızdan ağır bas ve EQ’lama hayranıysanız, bunu burada alamayacağınızı not edeyim. Focal Bathys, sesi sanatçının amaçladığı gibi ileten dengeli ve nötr bir ses alanı sunmayı amaçlıyor ve ben de kulaklıklarımda bunu istiyorum. Uygulamada EQ ile bası ayarlayabilirsiniz, ancak ben kutudan çıkan sesi seviyorum.

Focal hand, tamamı Fransa’daki tesislerinde yapılan sürücülerini inşa ediyor. Bu 40 mm’lik sürücüler, vokalleri yukarı ve ileri kaldırırken hi-hat’ları ve zilleri parlatan net bir netlik sunar. Bas, tam olarak mühendisin koyduğu yerde, diğer her şeyi bir hamur haline getirmiyor. Tabii ki, bası diğer tüm frekansların mangler’ı olarak kullanmak için karışık müzik dinlerseniz elde ettiğiniz şeyi alırsınız.

Odak Banyoları
40 mm el yapımı sürücüler

Focal’ın buradaki ses sahnelemesindeki hassas dokunuşunu takdir ediyorum. Bu, sanatçının müziğine kattığı işe olan takdirlerini ve saygılarını gösterir. Focal Bathys, Bluetooth 5.1’e ve AAC, aptX, aptX adaptive ve SBC için codec’lere sahiptir. Codec’ler ve yazılım büyüsü her şeyin kulağa mükemmel gelmesini sağladığı için Bluetooth uzun bir yol kat etti.

Ancak ses kalitenizi artırmak için, verilen AUX kablosunu harici bir DAC (dijital ses dönüştürücü) ile kullanabilirsiniz. Ya da daha iyisi, yerleşik DAC’yi birlikte verilen USB-C kablosuyla kullanın ve seviye 11’i buldunuz.

DAC modunda Focal Bathys’i kullanmak, DAC sesi güçlendirerek ona daha güçlü bir varlık kazandırdığından, size yüksek sadakatin ne olduğunu gösterecektir. Ayrıca netliği artırır ve müziğinizde daha önce duymamış olabileceğiniz tüm ufak tefek şeyleri getirir. Bu, ön camınızı ölü böceklerden temizlemek gibidir ve yeniden net bir şekilde görebilirsiniz. Bathys’deki DAC deneyimi harika, yanımda taşınabilir bir DAC getirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Genel olarak, ses kalitesi harika ve Focal Bathys şu anda piyasadaki en iyi ses veren ANC kulaklıkları. En azından ben kullandım.

Bu arada, Pink Floyd’un 50. yıl dönümü Ayın Karanlık tarafı Dolby Atmos ve Spatial Audio ile yeni piyasaya sürüldü, Focal Bathys’de kulağa inanılmaz geliyor!

Alım/Çağrı Kalitesi

Bluetooth alımı standarttır ve Bathy’ler bağlantıyı iyi tutar; şikayet yok Arama kalitesi harika; yine, orada küçümsenecek bir şey yok.

Pil ömrü

Bluetooth ve ANC’de 30 saat, AUX’ta 35 saat ve DAC modunda 42 saat pil ömrü mükemmel. Focal Bathys’i yakın zamanda New Jersey’e yaptığım bir seyahatte kullandım ve dört uçuş arasında sürdüler ve sonra bazıları döndüğümde asla yeniden şarj etmeye gerek duymadılar. Onları Bluetooth ve ANC modunda kullandım.

Fiyat değeri

Focal Bathy’ler pahalıdır. Apple, Bose ve Sony’nin sunduklarından çok daha pahalılar ama değeri rakiplerinden çok daha iyi. Ses sahnesi harika ve yerleşik bir DAC dahil etmek, 799 $ fiyat etiketini haklı çıkarmak için yeterli. Bu inceleme itibariyle, bunları aşağıdaki bağlantılardan Crutchfield ve Adorama’da yaklaşık 640 $ karşılığında bulabilirsiniz.

Sarmak

1.000 doların altındaki kablosuz Bluetooth ANC kulaklıkların kutsal kâsesi diye bir şey varsa, o da Focal Bathys’dir. Bunları, bir kalp atışında 1000 $ ‘ın altındaki diğer ANC kulaklıklarına tavsiye ederim.

Odak Banyoları

799 dolar

Odak Bathys İnceleme Kutusu Techaeris

Alım/Çağrı Kalitesi

10.0/10

Başarmak

 • Zamansız ve zarif tasarım
 • Kalıp rahattır
 • Boyunca birinci sınıf malzemeler
 • Kullanımı ve çalıştırması kolay
 • İyi basit uygulama
 • Olağanüstü pil ömrü
 • Muhteşem ses ve DAC onu daha da iyi hale getiriyor
 • Fiziksel düğmeler

İşe ihtiyacı var

 • ANC daha iyi olabilirdi, yine de sesin bunu fazlasıyla telafi ettiğini söylüyorum
 • Masraflı

Odak Banyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sweet bonanza oyna gebze escort anadolu yakası escort şişli escort
mecidiyeköy escort cratosroyalbet